Společnost McLED s. r. o. je výrobcem LED osvětlení. Její sortiment je velmi široký, ale mezi hlavní skupiny produktů patří LED pásky, hliníkové profily pro LED pásky, LED světelné zdroje, LED svítidla a LED reflektory.

LED pásky

LED pásky nabízíme s pěti druhy LEDek. Jsou to SMD 5050, které mají vyšší světelný tok (16 až 19 lm/ LED), SMD 5730 (28 lm/ LED), SMD 2835 (10 až 12 lm/ LED), SMD 3528, která má nižší tok (5 až 6 lm/ LED) a nakonec SMD 335 (5 až 6 lm/ LED). Tato LEDka se používá u tzv. bočních LED pásků, kdy LEDka nevyzařuje světelný tok kolmo k pásku, ale z jeho boku.

Kromě standardních barev (teple bílá, studeně bílá, modrá, zelená, červená a žlutá) jsou pásky RGB a digitální pásky, které je možno dálkově ovládat. U RGB pásků lze měnit barvu emitovaného světla a pomocí dálkového ovládání spouštět jednotlivé barevné módy, jako je měnění barev, blikání atd. U digitálních pásků je řízen každý čip samostatně, a proto je možné dosáhnout více světelných módů než u RGB pásku. Při použití dálkového ovládání (lze použít i na monochromatické pásky) je potřeba pásek vybavit přijímačem signálu. Pakliže chceme ovládat paralelně více digitálních pásků současně, pak se musí sestava doplnit o tzv. Amplifier (zesilovač).

Pásky dodáváme ve čtyřech stupních krytí, je to IP 20, kdy jsou pásky pokryté lakem. Vhodné pouze k použití v interiérech. Dále IP 54, kdy je pásek zalit silikonem. Pásek v krytí IP 67 je vložen do silikonového profilu. Pásek v krytí IP 68 je rovněž v silikonovém profilu, který je však navíc vyplněn

silikonem. Pracovní teplota LED pásků je od -10 °C do +40°C. Pásky s vyšším krytím než IP 20 je nutné umístit na materiál s dobrou tepelnou vodivostí (např. hliník). Pásky v krytí IP 68 mohou být ponořené ve vodě pouze po dobu několika hodin, ne trvale.

Hliníkové profily pro LED pásky

Aby byl LED pásek lépe chlazen a vypadal jako svítidlo, umisťuje se do hliníkových profilů. V nabídce máme více jak 60 druhů profilů. Vybrat si můžete ze 7 typů – přisazených, nástěnných, rohových, závěsných, vestavných, nášlapných a speciálních. Na každý druh hliníkového profilu se nasouvá difuzor a na výběr je ze 3 možností a to čirého, matného nebo mléčného. Tím vzniká jedna z nejširších nabídek hliníkových profilů pro LED pásky na trhu.


LED světelné zdroje

LED „žárovky“ dodáváme s různými druhy patic E27, E14, GU5,3, GU10, G4 i G9, různých druhů, barvu světla teple bílou nebo neutrální, s různými výkony i designy. Za zmínku stojí filamentové žárovky, které mají čiré sklo, uvnitř tyčinky s LEDka, vyzařovací úhel 360° a designově vypadají jako klasické žárovky. Hodí se tak zcela všude i do starších prostor jako jsou hrady, zámky, divadla a jiné.

 


LED svítidla

Mnoho různých druhů nabízí i tato skupina. Na výběr je jak ze stropních, nástěnných i podhledových LED svítidel, kulatých i hranatých, různých výkonů a designů. V portfoliu jsou svítidla i se senzorem pohybu, nouzová „emergency“ svítidla, prachotěsná svítidla, panely 6060 i LED trubice.

 

 
LED reflektory

Poslední skupinou jsou reflektory jak již klasické tak průmyslové. Nabízíme od malých reflektorů s výkonem 10 W LED určených například k osvětlení před garáží, zahrad, nápisů, tak velké průmyslové reflektory určené k osvětlení hal, skladů, fasád, mostů, hradů, sportovišť a jiných objektů.